Odżywiaj się zdrowo i uzupełniaj dietę TRIMID

Dieta dla kobiet w ciąży

Pamiętaj, że pierwsze tygodnie ciąży to intensywny rozwój fizjologiczny Twojego dziecka. Jest to moment, w którym kształtują się narządy i organy dziecka. Powstają układy: nerwowy, pokarmowy i moczowo-płciowy; szkielet, tkanka łączna oraz mięśnie. Zaczyna formować się serce i krwioobieg. Powstają zalążki oczu, uszu, zawiązki kończyn, oskrzela.Rozwijające się dziecko w tym okresie jest najbardziej wrażliwe na wszelkie czynniki mogące zaburzyć jego rozwój - dlatego musisz je wspierać tak mocno jak tylko to możliwe!

W drugim trymestrze ciąży wzrasta zapotrzebowanie Twojego organizmu szczególnie na składniki odżywcze – białko, energię oraz witaminy. Dieta musi już zawierać o 360 kcal więcej w porównaniu z pierwszym trymestrem ciąży.

W trzecim trymestrze ciąży Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne wzrasta o dodatkowe 475 kcal. Jak sama widzisz jest to dość znaczna ilość kalorii! Ale nie daj się zwieść myśli że możesz jeść wszystko i w każdej ilości. Bardzo uważaj na jakość tego co jesz. „Nie idź na kaloryczne skróty”! Mimo, że możesz zjeść zdecydowanie więcej – dokonuj mądrych wyborów dietetycznych.Ważna jest jakość Twojej diety, a nie ilość produktów spożywczych.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl